لوگو -اپل ایدی

بست اپل آیدی

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دی 20, 1402
ترفند های امینت ایفون

امنیت ایفون (صفر تا 100 ارتقا امنیت ایفون )|ترفند های افزایش امنیت ایفون

لیست مطالب

امنیت ایفون برای همه ی دارندگان وسایل دیجیتال ارتباطی شرکت اپل ، موضوع بسیار مهم و در بعضی مواقع حیاتی هست. قبل از اینکه واستون مشکل امنیتی پیش بیاد و دنبال راه چاره باشید. گزینه های امنیتی گوشیتون رو فعال کنید . شرکت اپل راه های امنیتی بسیار زیادی معرفی کرده و ما در این مقاله تعدادی از اونها رو واستون به طور واضح توضیح دادیم .

ترفند های ساده ولی خیلی موثر و مهم برای تقویت امنیت دستگاه های ایفون:

افزایش امنیت ایفون با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای :

امنیت ایفون با احراز هویت دو مرحله ای

با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای نه تنها در دستگاه های ایفون بلکه در تمامی حساب های انلاین خود باعث بالابردن امنیت حساب خود میشوید.

با احراز هویت دو مرحله ای اپل ایدی حتی اگر یکی از راه های ورود به حساب انلاین شما هک شود یا به دست شخص دیگری بیوفتد به هیچ عنوان نمیتواند از ان استفاده کند .چه کاری باید انجام دهید:

 • برای فعال کردن آن از تلفن خود، به setting گوشی ایفون خود بروید .

بست اپل ایدی

 •  سپس از قسمتی که نام شما وجود دارد وارد میشوید .

اسم کاربری اپل ایدی

 • سپس گزینه password & security را میزنید.

 

فعال کردن تایید دو مرحله ای اپل ایدی

 • تایید دو مرحله ای را فعال کنید

فعال کردن تایید دو مرحله ای اپل ایدی

یک رمز عبور قوی تنظیم کنید (و Touch ID یا Face ID را غیرفعال کنید)

یکی دیگر از بدیهیات ک معمولا ما ان را دست کم میگیریم انتخاب پسورد یا رمز عبور است. ما همیشه سریع ترین رمز عبور را برای خود انتخاب میکنیم ک در این دهه با توجه به ربات ها و هوش مصنوعی های متعدد این کار امنیت تمامی دستگاه های که به اطلاعات ورود نیاز دارند را به مخاطره می اندازد .

برای ایجاد یک پسورد قوی از اعداد ، حروف کوچک و بزرگ ، و سمبل ها استفاده کنید.

اگر به هر دلیلی انجام این کار برای شما سخت است میتواند از پسورد ساز ها استفاده کنید و به راحتی پسورد را در دستگاه خود ذخیره کنید . برای ساخت پسورد یا رمز عبور میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید :

چرا: همه باید نوعی قفل روی تلفن خود داشته باشند تا از دسترسی افراد غریبه به آن جلوگیری شود. رمز عبور از دسترسی شخصی به اطلاعات کاری، شخصی یا مالی روی تلفن شما جلوگیری می کند و همچنین پاک کردن و استفاده مجدد یا فروش مجدد تلفن را برای دزد بسیار دشوارتر می کند.

راه حل چیه؟؟؟>: اکثر افراد می توانند از قفل بیومتریک (TouchID یا Face ID) استفاده کنند. با این حال، اگر در شرایطی هستید که ممکن است شخصی سعی کند قفل گوشی شما را با اثر انگشت شما باز کند یا اگر داده های حساسی روی تلفن خود دارید، باید از بیومتریک صرف نظر کنید و فقط از یک رمز عبور استفاده کنید.

همچنین بخوانید:   ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن| اپل آیدی بدون شماره

اگر رمز عبوری روی گوشی خود ندارید، حتما و فورا برای اینکار از مسیر زیر اقدام کنید . روی Settings > Touch ID [یا Face ID] & Passcodeضربه بزنید.

ترفند غیر فعال کردن face id در زمان خواب

با توجه به اینکه حساسیت های فیس ایدی میتواند از جانب کاربر تعیین گردد ، اگر نمیخواهید در زمان خواب فیس ایدی شما با چشمان بسته کار کند مسیر زیر را دنبال کنید :

 • وارد setting گوشی شوید :

امنیت ایفون

 • گزینه ی accessibility را انتحاب کنید :

 

افزایش امنیت ایفون

 • face id & attention را انتخاب کنید :

ترفند امنیتی ایفون

 • گزینه require attention for face id را فعال کنید:

ایفون و ترفندهای امنیتی

اگر تلفنی دارید که از Face ID پشتیبانی می کند، مطمئن شوید که گزینه Require Attention for Face ID فعال باشد تا زمانی که چشمان شما بسته است قفل گوشی شما باز نشود.آنچه را که در صفحه قفل در دسترس است تغییر دهید.

ترفند غیر فعال کردن دسترسی به control center زمان قفل بودن گوشی ایفون

برای غیر فعال کردن دسترسی به کنترل سنتر در ایفون مراحل زیر را انجام دهید :

 • وارد setting دستگاه خود شوید :

چگونه امنیت ایفون را زیاد کنیم

 • گزینه ی face ID & passcode را انتخاب کنید :

بهبود امنیت ایفون

 • رمز عبور خود را وارد کنید و صفحه ی جدید را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه control center برسید و تیک ان را بردارید:

افزایش امنیت ایفون

در این صفحه همچنین میتوانید دسترسی سایر برنامه ها را در زمان قفل بودن گوشی تغییر دهید .

 

ترفند افزایش امنیت ایفون با پاک کردن ویجت های صفحه قفل و تنظیمات اعلان

برای افزایش امنیت ایفون خود میتوانید در زمان قفل بودن گوشی ویجت ها و اعلان ها را غیر فعال کنید .

برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید :

 1. وارد setting گوشی خود شوید
 2. notification را انتخاب کنید
 3. show prewies را انتخاب کنید و تنظیمات را به when locked یا never تغییر دهید

چرا: مانند صفحه قفل، اعلان‌ها ممکن است داده‌های حساس را به غریبه‌ای که گوشی شما را پیدا می‌کند نشت کند. باید متن را در اعلان‌های برنامه‌هایی که داده‌های بالقوه حساس دارند پنهان کنید.

افزایش امنیت ایفون با دسترسی و مجوز برنامه های نصب شده

هر بار که برنامه‌ای را نصب می‌کنید، برای دسترسی به سخت‌افزار و سرویس‌های سیستمی مانند میکروفون، موقعیت مکانی شما، دوربین و موارد دیگر مجوز می‌خواهد، اما ضربه زدن به این اعلان‌ها بسیار آسان است و ممکن است امنیت دستگاه خود را به خطر بیاندازید .رفتار مشکل ساز برنامه به عنوان مثال، برخی از برنامه‌ها که برای عملکرد به داده‌های مکان نیاز ندارند، همچنان آن داده‌ها را ضبط می‌کنند تا بتوانند آن را در کنار سایر اطلاعاتی که درباره شما جمع‌آوری می‌کنند، به شرکت‌های بازاریابی بفروشند.(این امر یکی از دلایلی است که بسیاری از نرم افزار های مفید مجانی در اختیار کاربران قرار میگیرند.)

همچنین بخوانید:   بدون داشتن پسورد برنامه های اپ استور را نصب کن!!!!!!!

چاره چیه؟

 1. از app store برنامه دانلود کنید.
 2. هنگام نصب دقت کنید که برنامه چه مجوز هایی میخواهد و به اندازه ی نیاز برنامه به ان مجوز بدهید .
 3. برنامه هایی ک در دستگاه خود نصب دارید را بررسی کنید و دسترسی های اضاف را غیر فعال کنید

برای این کار میتوانید هم از خود برنامه در تنظیمات گوشی اقدام کنید هم میتوانید به بخش های مختلف مثل میکروفون ، لوکیشن و غیره بروید و دسترسی ها را غیر فعال کنید .

افزایش امنیت ایفون با استفاده کردن از ورود با اپل

ترفند امنیت ایفون

در پلتفرم هایی ک امکان ورود با اکانت اپل وجود دارد روش ایمن استفاده از ورود با apple ID میباشد . به همین منظور سعی کنید این روش را جایگزین روش های دیگر ورود کنید .

ترفند افزایش امنیت ایفون با فعال کردن به روز رسانی خودکار

هم سیستم‌عامل و هم برنامه‌هایی که دانلود می‌کنید اغلب به‌روزرسانی‌هایی حاوی اصلاحات امنیتی و حریم خصوصی دریافت می‌کنند. فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار تضمین می‌کند که این اصلاحات در پس‌زمینه انجام می‌شوند. تمامی برنامه ها پس از مدتی آپدیت میشوند و باگ ها از جمله باگ های امنیتی احتمالی را درست میکنند .

بعضی  از ایمیل‌ها دارای فناوری ردیابی هستند که می‌تواند به فرستنده بگوید آیا ایمیل او را باز کرده‌اید یا خیر و به او اطلاعاتی از موقعیت مکانی شما بدهد. معمولاً فقط خبرنامه‌ها یا ایمیل‌های بازاریابی از چنین تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند، به دلیل استفاده از یک تکنولوژی پیشرفته شما هرگز متوجه نمیشوید. اگر از برنامه ایمیل اپل استفاده می کنید، می توانید برخی از این ردیابی را مسدود کنید.

را حل ردیابی ایمیل چیه؟!

 1. وارد setting شوید
 2. email را انتخاب کنید
 3. protect mail activity را فعال کنید .

این تنظیم باعث می شود که فرستنده نتواند آدرس IP شما را ببیند یا بداند که ایمیل را باز کرده اید یا خیر. با این حال، فرستنده همچنان ممکن است ردیابی کند که آیا روی پیوندی در ایمیل ضربه می زنید، بنابراین این را در نظر داشته باشید.

افزایش امنیت ایفون با تنظیمات سیری (siri)

اگرچه اکثر مردم سیری را فقط به عنوان یک دستیار صوتی می‌دانند، اما همچنین ستون فقرات سیستم شخصی‌سازی اپل است که نحوه استفاده شما از تلفنتان را ردیابی می‌کند و بر اساس اطلاعاتی که درباره شما می‌داند، پیشنهاداتی ارائه می‌کند. از نقطه نظر حفظ حریم خصوصی، سیری ممکن است پیچیده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. برای مثال، پیشنهادات سیری در جستجو ممکن است متنی را از یک برنامه دفتر خاطرات خصوصی که حاوی یک کلمه کلیدی است، بیاورد.

همچنین بخوانید:   روش فوری بازیابی اطلاعات ایفون (ایکلود) + فایل ویدیویی

چه کاری باید انجام داد:

در تنظیمات > سیری و جستجو، می‌توانید برخی از تنظیمات اولیه قابلیت استفاده را در کنار فهرستی از هر برنامه‌ای که نصب کرده‌اید بیابید. اگر نمی‌خواهید محتوای یکی از آن برنامه‌ها (مانند برنامه یادداشت‌ها) در جستجوهای دستگاه شما نشان داده شود، روی برنامه ضربه بزنید و سپس Show App in Search را غیرفعال کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید برنامه در مکان‌های دیگر ظاهر شود، ممکن است بخواهید یادگیری از این برنامه را غیرفعال کنید.

اگر از سیری استفاده نمی‌کنید، می‌توانید با خاموش کردن دکمه کناری فشار برای سیری و گوش دادن به گزینه‌های «Hey Siri» آن را به طور کامل غیرفعال کنید. همچنین می توانید تاریخچه سیری خود را با ضربه زدن روی Siri & Dictation History و سپس Delete Siri & Dictation History حذف کنید.

افزایش حریم خصوصی با پیکربندی پیام ها

اگر از ان دسته از افراد هستید ک اطلاعات مهمی در پیام های خود جا به جا نمیکنید میتوانید تنظیمات ایفون خود را به گونه ای تغییر دهید که پیام ها هدفمند حذف شوند .

برای تنظیمات حذف پیام ها در ایفون:

 1. وارد setting شوید
 2. messages را انتخاب کنید
 3. کمی به پایین اسکرول کنید تا به گزینه ی keep messages برسید
 4. حالا میتوانید یکی از گزینه ها را انتحاب کنید و پیکربندی پیام های خود را به شکل دلخواه انجام دهید .

افزایش امنیت ایفون با فعال کردن Find My iPhone

گم کردن گوشی ایفون یک اتفاق بسیار بد است، اما خوشبختانه آیفون دو راه برای کمک به محافظت از حریم خصوصی شما با سرویس Find My خود ارائه می دهد.

چه کاری باید انجام دهید: تنظیمات > [نام شما] > یافتن من را باز کنید و مطمئن شوید Find My iPhone فعال است. با فعال بودن این تنظیم، می‌توانید از یک دستگاه اپل دیگر برای پیدا کردن گوشی خود در صورت گم شدن آن استفاده کنید یا اگر فکر می‌کنید به سرقت رفته است، آن را از راه دور پاک کنید.

 

در اخر اگر از ایفون های سری 15 و 14 استفاده میکنید برای نصب پروفایل انتن این مطلب به صورت کاملا رایگان به همراه اموزش ویدئویی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .

بیشتر بخوانید :

آخرین مقالات

لیست مطالب

28 دیدگاه دربارهٔ «امنیت ایفون (صفر تا 100 ارتقا امنیت ایفون )|ترفند های افزایش امنیت ایفون»

  1. سلام
   وقت شما بخیر
   بله وجود داره مثلا شارژر دیگران رو استفاده نکنید و اتصال ناامن به کامپیوتر نداشته باشید

 1. واقعا فکر نمیکردم آیفون هک بشه ممنون که اطلاع دادید و راه های افزایش امنیت آیفون رو آموزش دادید.

  1. با سلام
   امروزه امکان بروز هر گونه اتفاقی ممکن است پس بهتر است پیشگیری لازم را انجام دهید.

  1. سلام وقت شما بخیر
   اگه امنیت بیشتری نیاز دارید و حریم خصوصی واستون مهم هست ، بهتره روش های بالا رو اجرا کنید.
   ولی به طور کلی نیاز نیست همه رو انجام بدید، چنتاش کافیه

  1. سلام
   ممنون از نظرتون
   تو دنیای امروز غیر ممکن وجود نداره ، فقط بعضی وقتا احتمالش ضعیف تر هست. بله هک ایفون هم ممکن هست.

  1. امیر رستگاری

   سلام وقتتون بخیر
   میتونید از تایید دو مرحله ای برای افزایش امنیت دستگاه ایفون استفاده کنید.

 2. بهارمولایی

  به نظر من احراز هویت دو مرحله ای از همش کاربردی تره، جلوی هک ایفون رو میگره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا