لوگو -اپل ایدی

بست اپل آیدی

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آبان 16, 1402

حفظ اطلاعات شخصی و بالا بردن امنیت اپل واچ

لیست مطالب

حفظ اطلاعات شخصی و بالا بردن امنیت اپل واچ : اپل واچ برای اولین‌بار در سال 2015 روانه بازار شد. این محصول روزبه‌روز در حال پیشرفت کردن است. با این دستگاه می‌توانید برخی از کارهایی را که با گوشی اپل خود انجام می‌دهید، پیش ببرید. البته تعداد این فعالیت‌ها نیز در حال گسترش است و به‌صورت مداوم بر توانایی‌های اپل واچ‌ها افزوده می‌شود. به‌همین‌علت، امنیت اپل واچ یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید به آن توجه شود؛ زیرا این دستگاه، نسخه کوچک شده گوشی شما است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد امنیت اپل واچ صحبت کنیم و به ویژگی‌های مختلف آن بپردازیم.

حفظ اطلاعات شخصی و بالا بردن امنیت اپل واچ
حفظ اطلاعات شخصی و بالا بردن امنیت Apple Watch

 

رمز عبور قدرتمندی برای Apple Watch تنظیم کنید

رمز عبور اولین سپر دفاعی شما در مقابل سارقان اطلاعات است. شما می توانید به راحتی رمز عبوری ۴ رقمی برای اپل واچ خود تنظیم کنید تا هیچ‌کس نتواند بدون اجازه‌ی شما به اطلاعات ساعت هوشمندتان دسترسی پیدا کند.

تشخیص مچ

همان‌طور که از نام این گزینه پیدا است، اپل واچ می تواند تشخیص دهد که روی مچ بسته شده است یا خیر. به عبارتی، تا زمانی که روی مچ شما باشد، نمایشگر قفل نمی شود و نیازی نیست هربار رمز عبور را وارد کنید.

به علاوه این که هنگامی که آن را از روی مچ‌تان در می آورید، خودبه‌خود قفل می شود تا از اطلاعات شما محافظت کند. در هر دو حالت، شرایط به نفع شما است؛ در نتیجه پیشنهاد می کنیم حتما این گزینه را روی اپل واچ خود فعال کنید. برای این کار:

  1. به Settings → Passcode بروید؛
  2. صفحه را به پایین بکشید و گزینه‌ی Wrist Detection را فعال کنید؛
همچنین بخوانید:   ترفند های ایفون | (10 ترفند بسیار ضروری برای ایفون شما))

باز کرد قفل صفحه با آیفون

تا زمانی که اپل واچ‌ در محدوده‌ی اتصال بلوتوث آیفون‌تان باشد، می توانید قفل ساعت هوشمند خود را چه با فیس آیدی و چه با تاچ آیدی آیفون باز کنید. برای فعال‌سازی این قابلیت:

  1. اپلیکیشن Apple Watch آیفون را باز کنید؛
  2. به مسیر My Watch → Passcode بروید؛
  3. Unlock with iPhone را فعال کنید؛

و در نهایت رمز عبور اپل واچ خود را وارد کنید؛

 Find My را فعال کنید

بد نیست همیشه برای اتفاقات و حوادث آماده باشیم؛ آن هم به ویژه وقتی می توانید قابلیت مفیدی مثل تنظیمات Find My – که Apple Watch گم شده یا دزدیده شده‌ی شما را ردیابی می کند – را روی اپل واچ خود فعال کنید

قفل دستگاه

یکی از مزیت های جانبی گزینه‌ی Find My این است که خودبه‌خود قابلیت Activation Lock یا همان قفل فعال دستگاه را نیز روشن می کند. Activation Lock به طور خودکار اپل واچ شما را با اپل آیدی‌تان قفل می کند و تا زمانی که اپل آیدی و پسوورد آن را وارد نکنید نمی توانید دستگاه خود را بازنشانی Reset کنید.

 پاک‌سازی خودکار داده ها را فعال کنید

تصور کنید به دلایلی Apple Watch تان دست شخص نادرستی افتاده است. رمز عبور می تواند به خوبی از اطلاعات شما محافظت کند اما این قابلیت به کلی خیال شما را راحت خواهد کرد.

آخرین مقالات

لیست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا